17
2012Panna Młoda podczas zimowego ślubu
Czerwiec, lipiec i sierpień, to z pewnością najpopularniejsze miesiące, na powiedzenie sakramentalnego „tak”. Na ślub zimą decyduje się mniej par. Wiele z nich obawia się niesprzyjającej pogody. Problem może pojawić się również podczas plenerowej sesji zdjęciowej. Warunki atmosferyczne mogą okazać się na tyle niesprzyjające, że sesję trzeba będzie zrealizować w pomieszczeniu. W tej sytuacji można przenieść ją w klimatyczne miejsce, np. pałacyk, zamek lub skansen. Ślub zimą może jednak mieć swój niepowtarzalny urok.Niskie temperatury zmuszają do przemyślenia ślubnych ubiorów. Temperatura nie pozwala Pannie Młodej na założenie cienkiej sukni ślubnej. Na tę okoliczność, ma jednak do wyboru wiele dodatków, które zapewnią jej komfort i dobre samopoczucie.
Panna Młoda powinna przede wszystkim zaopatrzyć się w ciepłą etolę lub bolerko, które zakryje ramiona i będzie kolorystycznie dobrane do sukni. Salony sukien ślubnych oferują również takie rozwiązania jak kurteczka podszywana futerkiem czy biała marynarka z podpinką. Nieistotne, czy Panna Młoda będzie miała na sobie bolerko czy ocieplaną kurteczkę, trzeba pamiętać, aby okrycie nie przyćmiło i nie uszkodziło sukni ślubnej. Etola jest obecnie bardzo popularna, należy jednak zwrócić uwagę, że nie ochroni dobrze przed chłodem. Dobrej ochrony w mroźny dzień nie zapewni również bolerko. Na większe mrozy warto więc wybrać długi, biały lub kremowy płaszcz. Ważne, aby był idealnie skrojony. Dobrym rozwiązaniem będzie także ciepłe i stylowe futro. Najlepiej aby nie było zbyt długie. Można też odpowiednie okrycie wierzchnie dobrać tak, by samo w sobie było ślubnym strojem. Suknia powinna odzwierciedlać zimowy klimat. Efektownie będą wyglądać wykonane ze srebra, mieniące się i błyszczące elementy, takie jak perły czy kryształki. Niewskazane jest ozdabianie sukni kwiatami. Idealnym rozwiązaniem na zimowe mrozy, jest suknia ślubna z długimi rękawami. Wybór jest naprawdę duży – nie będzie więc problemu ze znalezieniem odpowiedniej.
Kolejnym elementem są buty Panny Młodej. Powinna się ona zaopatrzyć w dwie pary. Jedna para, np. botki lub ciepłe kozaczki, będzie odpowiednia do ceremonii w kościele. Kozaki powinny być z prawdziwej skóry, najlepiej na obcasach – białe do białej sukni, beżowe do beżowej. Suknia Panny Młodej nie powinna przypominać tradycyjnej sukni księżniczki, ale być bardziej nowoczesna, krótka, prosta, lub asymetryczna. Wszystko po to, aby wraz z kozakami nie wyglądała zbyt „ciężko”. Druga para butów, lżejsza, przyda się do założenia na sali weselnej. Aby strój był kompletny, nie można zapominać o dodatkach, takich jak czapki, rękawiczki czy torebka. Całości stroju dopełni nakrycie głowy. Futrzana czapka będzie idealnie pasować do długiego płaszcza. Można zdecydować się także ślubny toczek. Dla bardziej wyrafinowanego efektu, wybrać można kapelusz z dużym rondem. Ochronę dla rąk zapewnią długie rękawiczki, najlepiej z weluru lub kaszmiru.
Panna Młoda, nie powinna zapomnieć o zimowym makijażu, do którego może wykorzystać matową szminkę w zimnym kolorze lub błyszczyk. Najlepiej, aby wybrała jasne cienie do powiek. Taki makijaż, podkreśli jej urodę i będzie komponował się z suknią oraz wybranymi przez nią dodatkami.